قالب تزریق پلاستیک با هسته های جمع شونده

بدون شک، مهمترین ویژگی مواد پلاستیکی، به عنوان یک خانواده عمومی، گستردگی آنهاست. در راستای ارتقای سطح دانش همکاران و عزیزان در زمینه تکنولوژی تزریق پلاستیک، طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستیک ; مطالب زیر در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. آشنایی با علم پلیمر در راستای قالبسازی علمی ، سریع و ارزان در صنعت تزریق پلاستیک بسیار مهم می باشد. از این رو امیدواریم تا مطالب زیر بتواند به علاقه مندان این صنعت برای ساخت قطعات پلاستیکی کمک شایانی کند. به ادامه بحث تخصصی طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستیک پرداخته می شود. پیشتر بیان شد که فرآیند قالب گیری هسته از بین رونده زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که یکپارچگی ساختاری یک قالب گیری یک تکه مورد نیاز باشد. در کاربردهایی که نیاز به استفاده نهایی کم تر است، تولید هندسه پیچیده با قالب گیری تزریقی دو یا چند بخش مجزا و مونتاژ قطعات با استفاده از یک فرآیند ثانویه مانند جوشکاری اولتراسونیک رایج تر است.

 

قالب تزریق پلاستیک با هسته های جمع شونده ساخت قالب تزریق پلاستیک (با کیفیت عالی) طراحی و تولید قطعات پلاستیکی تیراژ محدود قالبسازی علمی دقیق پیچیده گیربکس دار کشویی

 قطعات با هندسه بسیار پیچیده ای را می توان با استفاده از فرایندهای قالب گیری هسته قابل ذوب یا قابل حل تولید کرد. (الف)هسته آلیاژ فلزی با ذوب پایین آماده قرار دادن در قالب؛ (ب)قطعه قالب گیری شده و هسته به صورت یک قطعه از قالب خارج می شوند؛ (ج)قالب گیری پلاستیکی پس از ذوب شدن هسته.

 

قالب تزریق پلاستیک با هسته های جمع شونده

هسته های جمع شونده روش دیگری را برای تولید قطعات پلاستیکی با برش های داخلی را ارائه می دهند.

هسته‌های جمع‌شونده، هسته‌های تقسیم‌بندی شده با عناصر خم‌شونده هستند که در مرحله اولیه بیرون ریختن به سمت داخل جمع می‌شوند تا بریدگی های داخلی آزاد شود. هنگامی که جمع شدگی انجام می شود، قطعه به راحتی در مرحله جهش دوم از هسته خارج می شود.

مانند قالب های بازشونده با پیچ ، از هسته های جمع شونده می توان برای تولید بست ها و اتصالات رزوه ای استفاده کرد.

با این حال، بر خلاف قالب‌های بازشونده با پیچ، از قالب‌های هسته جمع‌شونده نیز می‌توان برای تولید قطعاتی با ویژگی‌های داخلی مانند شیارهای حلقه‌ای، فرورفتگی و حتی سوراخ‌هایی در دیواره جانبی یک قطعه (که نیاز به عمل جانبی خارجی را از بین می‌برد) استفاده کرد.

هسته‌های جمع‌شونده به‌عنوان «شکل‌های خالی» از پیش ساخته شده در اندازه‌های مختلف در دسترس هستند.

هسته‌های استاندارد با اندازه بزرگ‌تر دارای قطرهایی از 25 تا 90 میلی‌متر هستند و جمع شوندگی 1.20 تا 3.75 میلی‌متر در هر طرف را ارائه می‌دهند (عمق مجاز برای بریدگی).

هسته های کوچکتر با قطرهای 13-24 میلی متر نیز با فواصل چمع شوندگی 1.32-1.50 میلی متر در هر طرف موجود هستند. این «مینی هسته‌های» کوچک‌تر به برنامه‌هایی محدود می‌شوند که در آن thread یا undercut قطع می‌شود (به عنوان مثال، بیش از 360 درجه پیوسته نیست).

استفاده از این روش دید جدیدی را در طراحی و ساخت قالب تزریق ذپلاستیک برای تولید قطعات پیچیده در اختیار ما قرار می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *