نیروهای رهاسازی قطعه در طراحی قالب های تزریق پلاستیک

بدون شک، مهمترین ویژگی مواد پلاستیکی، به عنوان یک خانواده عمومی، گستردگی آنهاست. در راستای ارتقای سطح دانش همکاران و عزیزان در زمینه تکنولوژی تزریق پلاستیک; مطالب زیر در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است. آشنایی با علم پلیمر در راستای قالبسازی علمی ، سریع و ارزان در صنعت تزریق پلاستیک بسیار مهم می باشد. از این رو امیدواریم تا مطالب زیر بتواند به علاقه مندان این صنعت برای ساخت قطعات پلاستیکی کمک شایانی کند. به ادامه بحث تخصصی پیش بینی نیروهای رهاسازی قطعه در طراحی و ساخت قالب های تزریق پلاستیک پرداخته می شود.

پیشتر بیان شد که در برخی موارد، تغییر جهت قطعه در داخل ابزار می‌تواند خروج قطعه را با حذف برش ها ساده‌تر کند. حال به بحث پیش بینی نیروهای رهاسازی پرداخته می شود.

 

پیش بینی نیروهای رهاسازی قطعه در طراحی قالب های تزریق پلاستیک طراحی تخصصی قالب تزریق پلاستیک (با قیمت عالی) ساخت قالبسازی شبیه سازی فرآیند نرم افزار مولد فلو کشویی گیربکس دار دقیق پیچیده

 

 

پیش بینی نیروهای رهاسازی قطعه در طراحی قالب های تزریق پلاستیک

 

نیروهای مربوط به بیرون راندن یک قطعه پلاستیکی از هسته قالب را می توان تقریباً به همان روشی که نیروهای “فشار” برای قطعات با اتصال پرسی تخمین زده می شود، تخمین زد.

به عنوان مثال، اگر هندسه، تداخل، مدول و خواص اصطکاک شناخته شده باشد، نیروهای مورد نیاز برای فشار دادن یک چرخ دنده یا توپی کم اندازه بر روی یک شفت فلزی را می توان تعیین کرد.

جهش قطعه اساساً معکوس عملیات اتصال پرسی است.

در مرحله خنک‌سازی فرآیند قالب‌گیری، قطعات سرد و منقبض می‌شوند. هسته فلزی تغییر ابعاد را برای قسمت پلاستیکی محدود می‌کند و در نتیجه سطحی از کرنش داخلی (به عنوان مثال، انقباض محدود) ایجاد می‌کند.

هنگامی که قطعه در حین پرتاب از هسته رانده می شود، به دلیل انقباض الاستیک، تغییر ابعادی فوری را نشان می دهد. این تغییر ابعادی فوری (ابعاد هسته منهای ابعاد قطعه بلافاصله پس از تخلیه) مشابه مقدار تداخل برای قطعه با اتصال پرسی است.

نیروهای بیرون راندن اصطکاکی را می توان در صورتی تخمین زد که مقادیر زیر را بتوان تعریف کرد:

  • هندسه بخش
  • انقباض در زمان تخلیه
  • مدول پلیمر در زمان پرتاب
  • ویژگی های اصطکاک جفت هسته / پلیمر

کاهش هزینه های قالبسازی بر مبنای روش علمی

لازم به ذکر است که شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا با ارائه روشی منحصر به فرد با کاهش هزینه های ساخت قالب، خدمات تزریق پلاستیک تخصصی تیراژ محدود را در اختیار مشتریان با قیمت و کیفیت مناسب قرار می دهد.

طراحی قالب های دائم تزریق پلاستیک عموما در هزینه های بالایی امکان پذیر می باشد; اما شرکت ما با کاهش هزینه ها و طراحی علمی قالب های تزریق پلاستیک ٬ توانسته است تا این امکان را در اختیار مشتریان قرار دهد; تا بتوانند با هزینه کمتر بازار هدف را بررسی نمایند ، نمونه خود را به تولید برسانند.

استفاده از نرم افزار MOLDFLOW در تحلیل و شبیه سازی فرآیند تزریق برای طراحی علمی قطعات و قالب های صنعتی در این مرکز صورت می پذیرد.

در ساخت قطعات پلاستیکی قالبسازی سریع و ارزان نقش مهمی در زمان تحویل قطعات ایفا می کند. این موضوع با شبیه سازی های مهندسی می تواند محقق شود. زیرا زمان فرآیند ساخت را به شدت کاهش می دهند.

بر اساس پیشینه علمی شرکت و بهره گیری از کادر علمی مجرب٬ خدمات ساخت قالب تزریق پلاستیک ، قالب های تزریق پلاستیک گیربکس دار ، کشویی ، دقیق ، پیچیده بر مبنای روش قالبسازی علمی ، سریع و ارزان و همچنین طراحی و ساخت علمی قطعات پلاستیکی و تزریق پلاستیک تیراژ محدود و قالبسازی تخصصی در این مرکز ارايه می شود. مشتریان عزیز برای ثبت سفارش از طریق راه های ارتباطی شرکت اقدام نمایند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *