آشنایی با قالب های موقت تزریق پلاستیک

آشنایی با قالب‌های موقت تزریق پلاستیک

قالب‌های موقت تزریق پلاستیک نسل جدیدی از قالب‌های تزریق پلاستیک هستند.  که توسط شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا ابداع شده است . این قالب‌ها عمدتاً از جنس آلومینیوم بوده برای تولید در تیراژ‌های محدود مناسب می‌باشند.  قطعه تولیدی توسط قالب‌های موقت از لحاظ استحکام کاملاً مشابه قطعه تولیدی توسط قالب‌های فولادی و مرسوم می‌باشد.  قالب‌های موقت علاوه بر نوع متریال در مکانیزم‌های قالب نیز مخالف‌های سنتی و فولادی متفاوت می‌باشند قالب‌های موقت به دلیل استفاده از متریال آلومینیوم نسبت به قالب‌های فولادی مرسوم عمر کوتاه‌تری داشته زودتر مستهلک می‌شوند.

برخی موارد استفاده از قالب‌های موقت عبارتند از:

۱ – تولید قطعات یدکی صنعتی پلاستیکی استفاده در دستگاه‌های صنعتی که تیراژ مصرف پایین دارند

۲- تولید باکس پنل و قطعات پلاستیکی مورد استفاده از تجهیزات الکترونیکی و پزشکی که در تیراژ محدود قرار است تولید می شوند

۳- تولید قطعات پلاستیکی با استحکام مشابه قطعه نهایی جهت تست بازار مشتریان که متقاضی ساخت قالب موقت و تولید در تیراژ محدود هستند می‌بایست ابتدا قطعات مورد نظر را برای شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا ارسال کنند تا امکان سنجی تولید آن قطعه توسط قالب مورد بررسی قرار گیردچنانچه تولید قطعه مد نظر تان استفاده از قالب‌های موقت امکان‌پذیر بود قیمت قالب موقت به مشتری اعلام می‌گردد

یکی از خدمات خاص شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا ارائه خدمات تخصصی مشاوره به مشتریان جهت تغییر در قطعه مد نظر به صورتی که با قالب موقت امکان تولید داشته باشدعمر قالب‌های موقت تناسب با جزئیات قطعه مطلوب می‌باشد در بعضی موارد قالب‌های موقت ۱۰۰ ضرب و در بعضی موارد ا ۱۰ هزار ضرب عمر قالب موقت می‌باشد البته این بدان معنا نیست که قالب بعد از تولید تیراژ مذکور از رده خارج شود بلکه تا آن تیراژ قالب موقت گارانتی می‌شود یکی از محدودیت‌های قالب‌های موقت میزان پولیش پذیری سطح آنها می‌باشد

قالب موقت که از جنس آلومینیوم می‌باشند  اندازه قالب‌های فولادی سطح صیقلی به اصطلاح آینه‌ای نمی‌توانند داشته باشند

در برخی موارد که تیراژ مد نظر تولید پایین می‌باشد و به سطح صیقلی نیاز است ‌توان از قالب‌های ترکیبی استفاده نمود بدین صورت که قسمتی از قالب آلومینیوم با فولاد ترکیب می‌گردد تا بتوان به سطح آینه‌ای مورد نظر دست پیدا کردخدمات قالبسازی با کیفیت

آشنایی با شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا

خدمات قالبسازی حرفه ای

شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا یک شرکت علمی و تخصصی است که متشکل از اساتید دانشگاهی و افراد مجرب صنعتی می باشد. این شرکت سازنده تخصصی قالب های تزریق پلاستیک و اسباب بازی کودکان (خدمات قالبسازی حرفه ای تخصصی تزریق پلاستیک) بوده . و علاوه بر ساخت قالب های دائم کار، قالب های موقت تزریق پلاستیک را نیز ابداع کرده است. که به وسیله آن می توان مشکل مقرون به صرفه نبودن قالب های مرسوم جهت تولید در تیراژ های پایین را حل کرد.

ساخت قالب های دائم کار تزریق پلاستیک

یکی از خدمات شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا، ساخت تخصصی و علمی قالب های تزریق پلاستیک (خدمات قالبسازی پلاستیک با کیفیت ). در حوزه های مختلف از جمله باکس و پنل تجهیزات پزشکی و الکترونیکی، قطعات پلاستیکی ، لوازم خانگی، سرگرمی و اسباب بازی، ورزشی و غیره می باشد. این شرکت با استفاده از تحلیل های  مهندسی و علمی در نرم افزار مولد فلو و رعایت تمامی استاندارد های قالبسازی توانایی ساخت انواع قالب های ساده و پیچیده تزریق پلاستیک در بهینه ترین حالت ممکن را دارا می باشد.

ساخت قالب های موقت تزریق پلاستیک

قالب های تزریق پلاستیک سالیان سال است که در تولید قطعات پلاستیکی استفاده می شوند. و به علت هزینه های بالای خدمات قالبسازی حرفه ای، برای تولید در تیراژ های پایین توجیه پذیر نیستند. در سالهای اخیر دستگاه های پرینتر های سه بعدی به کمک صنعتگران آمده. و پرینتر های سه بعدی نیز معضل تولید تیراژ محدود را نتوانستند حل کنند. پرینتر های سه بعدی برای نمونه سازی مناسب هستند و کیفیت و استحکام نمونه نهایی را ندارد. شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا با رصد مشکلات صنعتگران و تحقیقات فراوان، قالب های موقت تزریق پلاستیک را ابداع نمود که این قالب ها برای تولید در تیراژ های محدود (بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰) مناسب هستند.

مزایای قالب های موقت

  • هزینه ساخت به مراتب کمتر از قالبسازی های مرسوم
  • زمان ساخت قالب کمتر
  • استحکام مشابه قطعه تولید شده با قالب های مرسوم
  • امکان تولید با تمامی مواد های قابل تزریق

تولید قطعات پلاستیکی سفارشی

یکی از خدمات شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا تولید قطعات سفارشی پلاستیکی می باشد. و اسباب بازی کودکان است.که از مشتری سفارش قطعه گرفته و بعد از ساخت قالب (خدمات قالبسازی حرفه ای برا قالب های موقت یا دائم) تولید قطعه را نیز داخل کارخانه شرکت انجام می دهد و مشتری با قطعه با کیفیت مشابه نمونه در تیراژ دلخواه را دریافت می کند.

تولید باکس و پنل دستگاه های پزشکی

یکی از بیشترین تولیدی های شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا، تولید باکس و پنل برای دستگاه های پزشکی بوده است که هم اکنون این شرکت در بین تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، شرکتی شناخته شده است.

تولید باکس و پنل تجهیزات الکترونیکی

بسیاری از شرکت های دانش بنیان در حوزه الکترونیک، محصولاتی فوق العاده ساخته اند. که برای تجاری سازی نیاز به باکس و بدنه اختصاصی و با کیفیت خود را دارند. رتبه دوم مشتریان شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا به این دسته از تولید کنندگان تعلق دارد که حتی باعث شده برند پویاباکس توسط شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا ایجاد شود تا به صورت تخصصی به خدمات قالبسازی حرفه ای در موضوع باکس، بدنه و پنل دستگاه های الکترونیکی بپردازد.

مشاوره در جهت کاهش هزینه های تولید

مدیریت هزینه های تولید بسیار حائز اهمیت است. یکی از خدمات این شرکت با توجه به سابقه علمی و صنعتی خود، ارائه مشاوره در جهت کاهش هزینه های تولید می باشد.

 

جهت دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش قالبسازی و تولید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *