کج پران در قالبسازی تزریق پلاستیک

کج پران

گاهی اوقات داخل قطعات خار های وجود دارند که نمی توان آنها را با کشویی ایجاد کرد در این هنگام یکی از مکانیزم های کتد اول استفاده از کج پران می باشد  کج پران ها، همانطور که از اسمشان مشخص است ، هنگام باز و بسته شدن قالب،مستقیم در راستای حرکت اجزای اصلی قالب حرکت نمی کنند . این کج پران ها ،عمدتا میله نبوده و متناسب با نیاز قطعه توسط سی ان سی یا وایر کات ساهته میشوند . مسیر حرکت آنها تحت زاویه بوده و توسط وایر کات روی قالب ایجاد میشوند. در قسمت انتهایی کج پران ها از یک مکانیزم قلطکی استفاده میشود تا حرکت خطی قالب ، حرکت تحت زاویه کج پران را مختل نکند.

آشنایی با مکانیزم قالب تزریق پلاستیک

آشنایی با مکانیزم های قالب تزریق پلاستیک متناسب با جزییات قطعاتی که قرار است . با قالب های تزریق پلاستیک ساخته شود، مکانیزم های قالب ها متفاوت خواهد بود،گ. در این نوشتار شما را با مرسوم ترین مکانیزم ها آشنا میکنیم.

1- مکانیزم پران بعد از اینکه پلاستیک مذاب با فشار داخل قالب تزریق شد.  و شکل قطعه مطلوب را پیدا کرد، قالب از هم باز میشود و معمولا در یک سمت آن قطعه گیر خواهد کرد.این قطعه باید از قالب جدا شود تا قالب آماده تولید قطعه بعدی شود. مرسوم ترین روش برای جدا کردن قطعه از قالب، استفاده از میله هایی به اسم پران داخل قالب است. این میله ها به صفحه ای به اسم پران متصل هستند.  که توسط حرکت آن، در فاصله بین کفشک و قالب، پران ها از سطح قالب جلو تر آمده.  و قطعه را به بیرون می اندازند. (برای آشنایی بیشتر با پران ها و انواع آنها اینجا کلیک کنید)

۲- کشویی چنانچه ظاهر قطعه جوری باشد که نتوان آنرا در بین فقط دو صفحه اصلی قالب تولید کرد، مکانیزم های دیگری به کمک میآید که مرسوم ترین آنها کشویی می باشد. کشویی ها هنگامی کاربرد دارند که عمدتا روی بدنه های کناری قطعه، سوراخ، شکاف یا زایده ای مانند خار موجود باشد که نتواند در فضای بین دوصفحه اصلی ایجاد شود. در این هنگام شکل آن قسمت روی کشویی ایجاد شده، و ابتدا کشویی از جای خود حرکت میکند، و سپس قالب باز میگردد. انواع متنوعی از مکانیکزم های حرکت کشو مورد استفاده قرار میگیرند.

خدمات قالبسازی حرفه ای

شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا یک شرکت علمی و تخصصی است که متشکل از اساتید دانشگاهی و افراد مجرب صنعتی می باشد. این شرکت سازنده تخصصی قالب های تزریق پلاستیک و اسباب بازی کودکان (خدمات قالبسازی حرفه ای تخصصی تزریق پلاستیک) بوده . و علاوه بر ساخت قالب های دائم کار، قالب های موقت تزریق پلاستیک را نیز ابداع کرده است. که به وسیله آن می توان مشکل مقرون به صرفه نبودن قالب های مرسوم جهت تولید در تیراژ های پایین را حل کرد.

ساخت قالب های دائم کار تزریق پلاستیک

یکی از خدمات شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا، ساخت تخصصی و علمی قالب های تزریق پلاستیک (خدمات قالبسازی پلاستیک با کیفیت ). در حوزه های مختلف از جمله باکس و پنل تجهیزات پزشکی و الکترونیکی، قطعات پلاستیکی ، لوازم خانگی، سرگرمی و اسباب بازی، ورزشی و غیره می باشد. این شرکت با استفاده از تحلیل های  مهندسی و علمی در نرم افزار مولد فلو و رعایت تمامی استاندارد های قالبسازی توانایی ساخت انواع قالب های ساده و پیچیده تزریق پلاستیک در بهینه ترین حالت ممکن را دارا می باشد.

ساخت قالب های موقت تزریق پلاستیک

قالب های تزریق پلاستیک سالیان سال است که در تولید قطعات پلاستیکی استفاده می شوند. و به علت هزینه های بالای خدمات قالبسازی حرفه ای، برای تولید در تیراژ های پایین توجیه پذیر نیستند. در سالهای اخیر دستگاه های پرینتر های سه بعدی به کمک صنعتگران آمده. و پرینتر های سه بعدی نیز معضل تولید تیراژ محدود را نتوانستند حل کنند. پرینتر های سه بعدی برای نمونه سازی مناسب هستند و کیفیت و استحکام نمونه نهایی را ندارد. شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا با رصد مشکلات صنعتگران و تحقیقات فراوان، قالب های موقت تزریق پلاستیک را ابداع نمود که این قالب ها برای تولید در تیراژ های محدود (بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰) مناسب هستند.

مزایای قالب های موقت

  • هزینه ساخت به مراتب کمتر از قالبسازی های مرسوم
  • زمان ساخت قالب کمتر
  • استحکام مشابه قطعه تولید شده با قالب های مرسوم
  • امکان تولید با تمامی مواد های قابل تزریق

تولید قطعات پلاستیکی سفارشی

یکی از خدمات شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا تولید قطعات سفارشی پلاستیکی می باشد. و اسباب بازی کودکان است.که از مشتری سفارش قطعه گرفته و بعد از ساخت قالب (خدمات قالبسازی حرفه ای برا قالب های موقت یا دائم) تولید قطعه را نیز داخل کارخانه شرکت انجام می دهد و مشتری با قطعه با کیفیت مشابه نمونه در تیراژ دلخواه را دریافت می کند.

تولید باکس و پنل دستگاه های پزشکی

یکی از بیشترین تولیدی های شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا، تولید باکس و پنل برای دستگاه های پزشکی بوده است که هم اکنون این شرکت در بین تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، شرکتی شناخته شده است.

تولید باکس و پنل تجهیزات الکترونیکی

بسیاری از شرکت های دانش بنیان در حوزه الکترونیک، محصولاتی فوق العاده ساخته اند. که برای تجاری سازی نیاز به باکس و بدنه اختصاصی و با کیفیت خود را دارند. رتبه دوم مشتریان شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا به این دسته از تولید کنندگان تعلق دارد که حتی باعث شده برند پویاباکس توسط شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا ایجاد شود تا به صورت تخصصی به خدمات قالبسازی حرفه ای در موضوع باکس، بدنه و پنل دستگاه های الکترونیکی بپردازد.

مشاوره در جهت کاهش هزینه های تولید

مدیریت هزینه های تولید بسیار حائز اهمیت است. یکی از خدمات این شرکت با توجه به سابقه علمی و صنعتی خود، ارائه مشاوره در جهت کاهش هزینه های تولید می باشد.

خدمات قالبسازی با کیفیت

جهت دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش قالبسازی و تولید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *