فرآیند طراحی و ساخت قالبهای تزریق پلاستیک

فرآیند طراحی و ساخت قالبهای تزریق پلاستیک

اولین مرحله دراین فرآیند طراحی و ساخت قالب قطعه مورد سفارش است.این طراحی به صورت سه بعدی در نرم افزار های CAD  صورت می پذیرد

رایج ترین نرم افزار های CADعبارتند از CATLAوSOLIDWORKS می باشند.  یکی از نکات بسیار مهم در طراحی کردن قطعه قالب و لحاظ کردن . زاویه خروج از قطعه از قالب اگر این زاویه به درستی در قطعه لحاظ نشود باعث می شود قطعه در قالب گیر کند و هنگام بیرون امدن باعث مخدوش شدن سطوح و یا دفرمگی شود.

طراحی مفهومی

بعد از طراحی قطعه طراحی مفهومی صورت می پذیرد تا مکانیزم قالب بر اساس نیازمندی های خروج اون قطعه طراحی بشوند.

مرسوم ترین این مکانیزم ها، کشویی و گیربوکس هستند.

بعد از طراحی مفهومی قالب  طراح باید محل ورود مواد چیدمان قطعات در قالب و محل  های قفل قالب را انتخاب و سپس طراحی قالب را تمام کند.

نکات بسیار مهم و کلیدی

نکات بسیار مهم و کلیدی و قابل اهمیت این مرحله که طراح قالبهای تزریق پلاستیک به انواع  فر آیند های مورد استفاده در تبدیل بلوک خام به قالب باید  شناخت کامل و کافی داشته باشد که بتواند طراح بر اساس  بهترین و بهینه ترین فرآیند های لازم طراحی قالب را انجام دهد

اجزای قالب

بعد از اتمام طراحی قالب ابعاد اجزی قالب مشخص می شوند. اجزای ثابت قالب عبرت اند از صفحات اصلی ، صفحت پران و کفشک ، پل و پل بچه . بستگی به نوع مکانیز های قالب استفاده میشود.

اجزای قالب عمدتا باید بلوک تراشی شده و پس از آن توسط دستگاه  سنگ مغناطیس سطوه و اجزا باید کاملا صیقل خورده تا موازی یکدیگر قرار بگیرند

بعد این مرحله بلوک های اصلی برای تراش کاری سی ان سی فرستاده میشود بعد از طی انواع براده برداری ها نوبت به زدتن سوراخ های پران روی قالب میشود،

موارد مهم در ساخت قالب

یکی از موارد مهم در ساخت قالب در این نقطه انجام میشود ایجاد رادیا تور و سوراخها یی جهت خنک شدن قالب است با توجه به این که قالب مدام  با پلاستیک مذاب در ارتباط است دمای قالب زیاد شده و چنانچه کنترل نشود باعث افت کیفیت قطعات تولیدی خواهد شد

پرداخت و پولیش قالب

در این مرحله آنچه از رد مراحل براده برداری روی قالب مانده و باعث شده سطوح قالب درای خط و خش باشند از بین می برند  در مرحله آخر اجزای قالب منتاژ شده و به یک دیگر توسط پیج منتصل میشوند  اجزای دیگر قالب از جمله راهنما ها نیز  در این مرحله نصب می شوند. هم اکنون قالب ماده تست است .

خدمات قالبسازی با کیفیت

آشنایی با شر کت نوآوران علوم مهندسی پویا 

خدمات قالبسازی حرفه ای

ساخت قالب های دائم کار تزریق پلاستی

شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا یک شرکت علمی و تخصصی است که متشکل از اساتید دانشگاهی و افراد مجرب صنعتی می باشد. این شرکت سازنده تخصصی قالب های تزریق پلاستیک و اسباب بازی کودکان (خدمات قالبسازی حرفه ای تخصصی تزریق پلاستیک) بوده . و علاوه بر ساخت قالب های دائم کار، قالب های موقت تزریق پلاستیک را نیز ابداع کرده است. که به وسیله آن می توان مشکل مقرون به صرفه نبودن قالب های مرسوم جهت تولید در تیراژ های پایین را حل کرد.

یکی از خدمات شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا، ساخت تخصصی و علمی قالب های تزریق پلاستیک (خدمات قالبسازی پلاستیک با کیفیت ) است . در حوزه های مختلف از جمله باکس و پنل تجهیزات پزشکی و الکترونیکی، قطعات پلاستیکی ، لوازم خانگی، سرگرمی و اسباب بازی، ورزشی و غیره می باشد. این شرکت با استفاده از تحلیل های  مهندسی و علمی در نرم افزار مولد فلو و رعایت تمامی استاندارد های قالبسازی توانایی ساخت انواع قالب های ساده و پیچیده تزریق پلاستیک در بهینه ترین حالت ممکن را دارا می باشد.

ساخت قالب های موقت تزریق پلاستیک

قالب های تزریق پلاستیک سالیان سال است که در تولید قطعات پلاستیکی استفاده می شوند. و به علت هزینه های بالای خدمات قالبسازی حرفه ای، برای تولید در تیراژ های پایین توجیه پذیر نیستند. در سالهای اخیر دستگاه های پرینتر های سه بعدی به کمک صنعتگران آمده. و پرینتر های سه بعدی نیز معضل تولید تیراژ محدود را نتوانستند حل کنند. پرینتر های سه بعدی برای نمونه سازی مناسب هستند و کیفیت و استحکام نمونه نهایی را ندارد. شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا با رصد مشکلات صنعتگران و تحقیقات فراوان، قالب های موقت تزریق پلاستیک را ابداع نمود که این قالب ها برای تولید در تیراژ های محدود (بین ۱۰۰۰ تا ۱۰،۰۰۰) مناسب هستند.

مزایای قالب های موقت

  • هزینه ساخت به مراتب کمتر از قالبسازی های مرسوم
  • زمان ساخت قالب کمتر
  • استحکام مشابه قطعه تولید شده با قالب های مرسوم
  • امکان تولید با تمامی مواد های قابل تزریق

تولید قطعات پلاستیکی سفارشی

یکی از خدمات شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا تولید قطعات سفارشی پلاستیکی می باشد. و اسباب بازی کودکان است.که از مشتری سفارش قطعه گرفته و بعد از ساخت قالب (خدمات قالبسازی حرفه ای برا قالب های موقت یا دائم) تولید قطعه را نیز داخل کارخانه شرکت انجام می دهد و مشتری با قطعه با کیفیت مشابه نمونه در تیراژ دلخواه را دریافت می کند.

تولید باکس و پنل دستگاه های پزشکی

یکی از بیشترین تولیدی های شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا، تولید باکس و پنل برای دستگاه های پزشکی بوده است که هم اکنون این شرکت در بین تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، شرکتی شناخته شده است.

تولید باکس و پنل تجهیزات الکترونیکی

بسیاری از شرکت های دانش بنیان در حوزه الکترونیک، محصولاتی فوق العاده ساخته اند. که برای تجاری سازی نیاز به باکس و بدنه اختصاصی و با کیفیت خود را دارند. رتبه دوم مشتریان شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا به این دسته از تولید کنندگان تعلق دارد که حتی باعث شده برند پویاباکس توسط شرکت نوآوران علوم مهندسی پویا ایجاد شود تا به صورت تخصصی به خدمات قالبسازی حرفه ای در موضوع باکس، بدنه و پنل دستگاه های الکترونیکی بپردازد.

مشاوره در جهت کاهش هزینه های تولید

مدیریت هزینه های تولید بسیار حائز اهمیت است. یکی از خدمات این شرکت با توجه به سابقه علمی و صنعتی خود، ارائه مشاوره در جهت کاهش هزینه های تولید می باشد.

جهت دریافت مشاوره و یا ثبت سفارش قالبسازی و تولید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

لطفا ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *